Dobry dentysta Zabrze - jak go znaleźć? - O dentystach

Stomatologia Zabrze

Chirurgia szczękowa - nie taki diabeł straszny

Chirurgia szczękowa brzmi poważnie. Jednak nie zawsze pod tym pojęciem kryją się skomplikowane zabiegi. Ekstrakcja zęba tez jest de facto przykładem zabiegu chirurgicznego.

Jeżeli nasz ząb wymaga usuni

Dobry dentysta Zabrze - jak go znaleźć? - O dentystach Stomatologia Zabrze
ęcia to powinniśmy dobrze wybrać specjalistę. Dobrym sposobem jest sprawdzenie opinii w internecie, na znanych portalach. Czasami ząb wymaga usunięcia z powodu wypadku, który nam się przytrafił - wtedy pomoc powinna być udzielona w szpitalu, a na zabieg nie powinniśmy długo czekać.


Najważniejsze informacje na temat próchnicy


Próchnica jest wskazywana jako jedna z chorób cywilizacyjnych. Jej powstawanie związane jest z tym, że dzisiejsze społeczeństwo odżywia się niezdrowo, je zbyt dużo cukru i wszelkich szkodliwych substancji. Kolejnym elementem jest brak regularnego mycia zębów, co ma bardzo negatywne skutki dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Zapobieganie próchnicy to nie tylko mycie zębów, ale także regularne wizyty u lekarza. Zresztą samo mycie zębów musi być odpowiednie - nie wystarczy po prostu minutę dziennie. Trzeba robić to w sposób właściwy z odpowiednią starannością. O próchnicy trzeba wiedzieć, że jest to choroba, która może spowodować bardzo poważne straty w jamie ustnej i wiąże się chociażby z koniecznością leczenia przez długie lata.

Próchnica jest to choroba, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie każdego z nas. Nikt nie chce mieć braków w uzębieniu, a takie właśnie skutki może nieść ze sobą próchnica. Wszystko to sprawia, że tego typu choroby nie mogą być przez społeczeństwo bagatelizowane. Przez próchnicę otrzymuje się takie straty w uzębieniu, że koszt wizyt u stomatologów może być ogromny. Jak wskazują specjaliści w swoich dziedzinach, rozwój próchnicy jest spowodowany złą higieną jamy ustnej oraz po prostu złą dietą. Warto o tym pamiętać podejmując codzienne odpowiedzialne decyzje o tym, czy coś zjeść, czy czegoś nie zjeść!




Kanały te mogą oddawać kanały boczne

Korzeń tkwi mocno umocowany w zębodole za pomocą włókien ozębnej wnikających do cementu, który pokrywa powierzchnię korzenia. Na szczycie korzenia (apex radicis dentis) znajduje się otwór wierzchołkowy (foramen apicis dentis), przez który przechodzą do i z zęba naczynia krwionośne, naczynia chłonne oraz nerwy, biegnąc w zębie w kanale korzeniowym (canalis radicis dentis) aż do komory zęba. Wewnątrz korzenia znajduje się jeden (zazwyczaj) bądź więcej kanałów o wspólnym lub oddzielnym ujściu. Kanały te mogą oddawać kanały boczne, a przy samym ujściu najczęściej dzielą się na 3 gałęzie tworząc deltę korzeniową inaczej zwaną ramifikacjami Preisswerka-Fishera.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://o-dentystach.dolce-vita.net.pl/